• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

افزایش صادرات سنگ محلات به ۶ میلیارد دلار

افزایش صادرات سنگ محلات به ۶ میلیارد دلار

مدیراجرایی هشتمین نمایشگاه سنگ محلات و نیم‌ور گفت: سرمایه‌گذاری روی بازارهای جهانی و صادرات باید مورد توجه قرار گیرد و صادرات سنگ محلات باید به ۶ میلیارد دلار در سال افزایش یابد.

محمد حلاجیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در محلات، با اشاره به اهمیت برگزاری نمایشگاه سنگ محلات و نیم‌ور به منظور شناساندن این مهم اظهار داشت: برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی این امکان را فراهم می‌کند که بتوانیم نیازهای کشورهای دیگر را شناسایی و تولیدات خود را با سلیقه های آن‌ها منطبق کنیم.

وی افزود: با بررسی دقیق فرهنگ‌ها و شرایط یک کشور باید نیازهای آن کشوررا شناسایی و برای آن کشور محصولات ویژه و منحصر به فردی را تولید کنیم همان‌طور که چین مطابق با بررسی‌هایی که روی ایران انجام داده متوجه شده که ایران نیاز به چادر مشکی دارد و فعالان صنعت ژاپن در این مورد اقدام کرده و این محصول را به منظور صادر کردن به ایران تولید می‌کنند و مردم این کشور هیچ نیازی به چادر مشکی ندارن و از این مهم به منظور رشد و توسعه اقتصادی کشورشان استفاده می‌کنند.

مدیراجرایی هشتمین نمایشگاه سنگ محلات و نیم‌ور تصریح کرد: در راستای رشد و توسعه صادرات سنگ‌های ساختمانی باید بررسی دقیق و همه‌جانبه‌ای را درمورد فرهنگ حاکم بر کشورهای هدف انجام دهیم و تولیدات خود را با نیازها و سلیقه‌های آنها منطبق کنیم تا بتوانیم رشد و توسعه اقتصادی کشور را محقق کنیم.

حلاجیان ادامه داد: یکی از برنامه‌هایی که در نمایشگاه سنگ به صورت جدی دنبال می‌شود برگزاری سمینارهای متعدد با انبوه‌سازان و معماران کشورهای همسایه است که با انجام این کارمی‌توانیم مشاوره‌های کارشناسی بسیار خوبی را دریافت کنیم و در مورد نیازهای بازارهای هدف به شناخت دقیق و کاملی دست پیدا کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضرشرکت‌های فروش و بازاریابی داخل کشور رشد و توسعه کافی را پیدا نکرده ودرچند دهه گذشته تمرکز فعالان صنعت سنگ بیشتر بر روی تولید بوده و به بازاریابی و فروش توجه نشده که این مهم سبب کاهش رشد و توسعه این صنعت شده است.

مدیراجرایی هشتمین نمایشگاه سنگ محلات و نیم‌ور اضافه کرد: هم‌اکنون ۱۸ کشور دنیا در صنعت سنگ فعالیت دارند که از این تعداد ۱۲ کشور در نمایشگاه‌های مختلف دنیا حضور موثر دارند و ایران در لیست این دوازده کشور قرار دارد که در بخش صادرات تاکنون  بسیار ضعیف‌تر از کشورهای دیگربوده است.

وی افزود: باید نسبت به سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی و صادرات گام برداریم و هدف‌گذاری صادرات سنگ را به میزان ۶ میلیارد دلار در سال افزایش دهیم تا بتوانیم به موفقیت در این عرصه برسیم.

۹ مهر ۱۳۹۴

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.