• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

ایجاد محل دائمی نمایشگاه سنگ محلات و نیم‌ور

نمایشگاه سنگ محلات 25

شهردار نیم‌ور گفت: با پیگیری‌های انجام شده محل دائمی برای نمایشگاه سنگ در نظر گرفته شده که این مسئله می‌تواند بسترهای رشد و توسعه آن را بیش از پیش فراهم کند.

محمد مازندرانیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات و نیم‌ور اظهار کرد: هدف اصلی این نمایشگاه، نمایش فناوری و دستاوردهای جدید و ترغیب‌ تولیدکنندگان و صاحبان صنایع به سمت استفاده از فناوری‌ها و لزوم بهسازی و نوسازی تجهیزات، تولید و عرضه محصولات با کیفیت، امکان رقابت واحدهای تولیدی با رویکرد صادرات، بازاریابی داخلی و خارجی و بررسی نقاط ضعف و قوت صنعت سنگ ایران است.

وی افزود: نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات و نیم‌ور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و شهرداری نیم‌ور در تمامی مراحل اجرا همراه مسئولان برگزار کننده قرار دارد.

شهردار نیم‌ور بیان کرد: با پیگیری‌های انجام شده محلی دائمی برای نمایشگاه در نظر گرفته شده که این مسئله می‌تواند بسترهای رشد و توسعه محلات و نیم‌ور را بیش از پیش فراهم کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌‌های شهر نیم‌ور در جذب توریسم ادامه داد: آتشکده آتشکوه، قلعه جمشیدی، میل میلونه، یخچال طبیعی نیم‌ور، مسجد جامع و بند نیم‌ور از مکان‌های تاریخی و دیدنی این شهر است، همچنین درصدد هستیم تا موزه سنگ‌شناسی را در این شهر احداث کنیم.

مازندرانیان تصریح کرد: وجود رودخانه در کنار شهر از موهبت‌هایی است که نصیب این شهر شده است، که مدیریت آب این رودخانه می‌تواند بهره‌وری استفاده از آب و گردشگری را به میزان قابل توجهی بالا برد.

شهردار نیم‌ور ادامه داد: بسترهای لازم برای ایجاد دریاچه آبی در رودخانه اناررود و گسترش پارک ساحلی تا کنار این رودخانه وجود دارد و به طور حتم از این ظرفیت‌ها استفاده خواهد شد.

وی تصریح کرد: از اولویت‌های شهرداری نیم‌ور تلاش برای تامین مسکن جوانان و افراد واجد شرایط است، در همین راستا شهرک پارسیان در حاشیه بلوار امام خمینی(ره) به مساحت ۴۰ هکتار برای احداث مناطق مسکونی و تجاری تفکیک شده و آماده واگذاری است.

مازندرانیان با اشاره به اهمیت هنرهای تجسمی و مجسمه سازی در زیباسازی شهر و جلب توریسم اظهار کرد: طرح احداث تندیس‌های زیبا از مشاهیر کشور و ظرفیت‌های منطقه در دستور کار قرار دارد.

شهردار نیم‌ور گفت: برای احداث المان‌های سنگی در میادین شهر و خیابان‌ها فراخوان داده‌ایم که پس از انتخاب بهترین طرح‌ها مقدمات اجرایی کردن آن را فراهم خواهیم کرد.

وی ادامه داد: برای میدان امام حسین(ع) شهر نیمور تندیسی با موضوع امام حسین(ع) به ارتفاع هفت متر و وزن ۴۰ تن طراحی و اجرا خواهد شد، همچنین تندیس مراسم بیل گردانی شهر نیم ور که از آیین‌های ماندگار این شهر است نیز آماده و به زودی در بوستان دانش نصب خواهد شد.

۹۴/۰۶/۰۹

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.