• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

برپایی نمایشگاه سنگ، بسترساز افزایش بهره وری

۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۰
رییس کانون سنگ ایران،برگزاری نمایشگاه های صنعت، تجهیزات و ماشین آلات وابسته را در بسترسازی برای افزایش بهره وری صنعت سنگ موثر ارزیابی کرد.

‘حسین امیر یوسفی اظهار داشت:میزان فرآوری هر تن سنگ در کشور ۴۰ درصد است که این میزان بهره وری پایین ناشی از روشهای سنتی رایج در فرآوری سنگ است.
وی برگزاری نمایشگاه های صنعت سنگ با حضور شرکتهای معتبر و فعال در ساخت تجهیزات مرتبط با صنعت سنگ را در آشنایی فعالان این صنعت با فناوریهای نوین و بکارگیری این فناوریها برای افزایش میزان بهره وری از معادن سنگ، مهم ارزیابی کرد.
امیر یوسفی با بیان این که از یکهزار و ۶۵۰ واحد سنگبری فعال در استان اصفهان تنها ۱۰ درصد آن از تکنولوژی جدید (البته متعلق به پنج سال قبل) استفاده می کنند،گفت: روش فرآوری سنگ در بیشتر سنگبریهای استان قدیمی و میزان پرت آن بیش از ۵۰ درصد است.
وی یادآور شد: با توجه به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها و غیر اقتصادی بودن نحوه فرآوری کنونی سنگ های معدنی ، ارتقاء میزان فراوری هر تن سنگ از ۴۰ به ۸۰ درصد در دستور کار فعالان صنعت سنگ استان قرار دارد که در صورت مساعدت دولت طی یکسال آتی ۲۰ درصد کارگاه های سنگبری استان به خطوط مدرن تجهیز می شوند.
رییس کانون سنگ ایران، حضور کشورهایی مانند ایتالیا ، ترکیه ، یونان، چین و احتمالا آلمان در هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته اصفهان و ارائه آخرین دستاوردهای این کشورها در ماشین آلات این صنعت را در آشنایی هرچه بیشتر فعالان صنعت سنگ با فناوری های روز این صنعت موثر دانست.
وی برگزاری سه همایش تخصصی با حضور کارشناسان و فعالان صنعت سنگ کشور و همچنین برگزاری دومین نشست ستاد سنگ کشور با حضور معاون وزیر صنایع و معادن در حاشیه نمایشگاه سنگ اصفهان را از دیگر مواردی دانست که در ایجاد تحول در صنعت سنگ کشور اثر گذار خواهد بود.
هفتمین نمایشگاه سنگ، معادن و صنایع وابسته از فردا ۱۹ اردیبهشت به مدت پنج روز در نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در پل شهرستان دایر می باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.