• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

بهره وری بیشتر با استفاده از تکنولوژی مدرن

تکنولوژی مدرن سنگ

وقتی کلمه سنگ به زبان می آید معمولا نشانه هایی از زمختی ̨ بی احساسی ̨ غیر قابل انعطاف بودن و مطالبی از این قبیل در ذهن ها تداعی می شود ̨ اگر به این سنگ زمخت با نگاهی عمیق بنگری زیبایی های خاص نهفته در درونش را که حکایت از آهنگ هستی دارد احساس می کنی .

نقوش حک شده بر بدنه سنگیی غارها توسط انسانهای نخستین ̨ساخت اهرام ثلاثه مصر و سپس بنای پرسپولیس در ایران و آنگاه تاج محل در هند تا بکارگیری سنگ های فرآوری شده توسط جدیدترین تکنولوژی های هزاره سوم در بناهای کنونی ̨  تبلور از نگفته جاودانگی حضور سنگ هاست در زندگی ما .

هر قدم و هر گامی در جهت شناساندن این زیتبایی های خدادادی برداشته شود لاز هم راه بسیار تا واقعیت باقیست . خوشبختانه خداوند متعال به میهن عزیزمان از این نعمت بمقدار فراوان عطا نموده است . از این رو یکی از رسالت های متخصصین امر در زمینه سنگهای تزیینی و نما آن است که این الطاف الهی را شناخته و سپس بهترین کاربرد آن را مشخص نمایند .

در همین راستا شرکت ساو ماشین ارائه کننده خدمات پس از فروش و مشاوره ای خرید ماشین آلات جهت کارخانجات سیگبری از شرکت های ایتالیایی ̨در صدد آن است کمک شایانی به صنعت سنگ کشود عزیزمان ایران بنماید . ارائه مشاوره و اطلاعات فنی متناسب با بازار روز و با توجه به منابع خام داخلی یکی از اهداف این شرکت می باشد که برای این مهم دست همکاری تمامی متخصصین این صنعت را می فشاریم .

Comandulli (Italy )

بمنظور پرداخت لبه های سنگ جهت مصارفی از قبیل پله، تاپ آشپزخانه ، دکوراسیون داخلی ، سنگ قبر و … از دستگاههایی موسوم به edgeیا شکل دهنده لبه سنگ استفاده می شود .

شرکت Comandulli ایتالیا از قدیمی ترین سازندگان این قبیل ماشین آلات دارای دامنه وسیعی از تولیدات برای شکل دهی و پولیش انواع سنگ های ماربل و گرانیت با ضخامت های گوناگون می باشد . بدیهی است برای ورود به بازار فروش مصنوعات سنگی و رسیدن به استانداردهای کشورهای اروپایی ̨عربی ̨آمریکا و … استفاده از این چنین دستگاهی در صنعت مصنوعات سنگی اجتناب ناپذیر می باشد .

Fraccaroli & Balzan (Italy)

بطور حتم کمبود آب بحران کشورهای منطقه خاورمیانه در سالهای آتی خواهد بود . استفاده بهینه از این نعمت الهی وظیفه تمامی انسانها است . از آنجایی که صنعت سنگ نیاز مبرمی به منابع آب دارد ̨ایجاد سیستمهایی که علاوه بر حفظ منابع آب کیفیت آب مصرفی کارخانجات سنگبری را بالا می برد بعنوان یک نیاز اساسی برای این صنعت خواهد بود .

سیستمهای بصفیه آب کارخانجات سنگبری که بصورت سنتی در ایران مورد استفاده قرار می گیرد به هیچ وجه برآورد کننده نیازهای مورد نظر بطور ایده آل نمی باشد . استفاده از سیستم های تصفیه آب قابلیتهای بی یظیری همچون :

–          صرفه جویی در میزان مصرف آب

–          صرفه جویی در میزان سرمانه گذاری اولیه برای خرید زمین و ساخت حوضچه های گل

–          صرفه جویی در زمان ساخت کارخانه و حوضچه های مربوطه

–          صرفه جویی در هزینه های پرسنلی ( جهت تخلیه حوضچه های قدیمی )

–          صرفه جویی در هزینه های تخلیه حوضچه های گل

–          صرفه جویی در زمان ( زمان توقف کارخانه کم می شود )

–          صرفه جویی در انرژی ( دستگاههای سیستم تصفیه به صورت اتوماتیک در زمان لازم شروع بکار می کنند  )

–          صرفه جویی در مصرف سگمنت و ساینده های مورد استفاده در کارخانه

–          بالا بردن استانداردهای زیست محیطی کارخانجات سنگبری و در نتیجه محیط های اطراف آن

–          بازیابی پودر سنگ در کمترین زمان ممکن حتی بر اساس رنگ مورد نظر

–          بالا بردن کیفیت محصول نهایی از طریق به حداقل رساندن ذرات معلق در آب

–          کاهش میزان مصرف سگمنت و ابرسیو

با توجه به اینکه سیستمهای تصفیه آب در حکم قلب کارخانجات سنگبری می باسند استفاده از دستگاههایی با کیفیت بسیار بالا در سیستم فوق الذکر لازم و ضروری است به همین دلیل شرکت Fraccaroli & Balzanبه عنوان مطرحترین و پر فروشترین سازنده سیستم های تصفیه آب در دنیا انتخابی مناسب می باشد .

این کمپانی از بزرگبرین کارخانجات تولید ماشین آلات فرآوری سنگ ایتالیایی است که در قلب سنگ ایتالیا یعنی شهر کارارا با مساحتی حدود ۰۰۰/۶۴ متر مربع و سالن تولیدی با مساحت ۰۰۰/۲۰ متر مربع و ۲۰۰۰ متر مربع فضای اداری بنا شده است .

قدرت و دوام ماشین آلات این کارخانه زبانزد است ̨بطوریکه بخش اعظمی از بازار ماشین آلات سنگ در ایتالیا خصوصا در کارارا ̨آمریکا ̨کانادا ̨روسیه ̨چین و ترکیه و به این شرکت تعلق دارد .

استفاده از ماشین آلات پیشرفته CNCجهت ساخت ماشین آلات باعث شده است تا محصولات از دقت بالایی برخوردار باشند .

بعنوان مثال تکنولوژی منحصر بفرد در ساخت اره کمپانی را بعنوان بهترین سازنده اره مطرح کرده است .

از محاسن قابل ذکر دیگر می توان به استفاده از برنه های تمام چدن ̨سیستم رنگ با دوام طولانی و مقاوم در برابر ضربه و سایش ̨اشتفاده از سیستم الکترونیک پیشرفته ̨سرعب و دقت فوق العاده در عین سادگی ماشین و کارکرد آسان ماشین آلات اشاره کرد .

قسمت رزین برای خطوط ماربل و تراورتن در دنیای سنگ امروز یک نیاز حیاتی است و توجه به آن به عنوان یکی از اصلی ترین قسمت های خط فرآوری لازمه انتخاب ماشین آلات است . توجه به این نکته باعث گردیده است که شرکت Gaspariاقدام به خرید شرکت Protecکه یکی از معتبرترین کارخانجات سازنده خطوط رزین در دنیاست نماید و خطوط فرآوری Gaspariمجهز به این خطوط که بسیار توانمند می باشند هستند . این مجموعه خطوط فرآوری تایل و اسلب ماربل و گرانیت را به همراه رزین اپکسی و ماشین آلات وابسته به آن را تولید می کند .

Giacomini (Italy)

شرکت Giacominiبا تجربه بیش از چهل سال در زمینه ساخت و طراحی انواع جرثقیل معدن Derrick̨جرثقیل های دروازه ای Gantryو جرثقیل های سقفی Overheadبعنوان سازنده درجه یک مطرح می باشند ̨که با استفاده از تکنولوژی مدرن دنیا خود را در صنعت جرثقیل معرفی نموده و ابداعات زیادی را در این زمینه به ثبت رسانده است.

Gmm (Italy)

این شرکت ایتالیایی بطور تخصصصی فعالیت خود را بر روی ساخت قله برهای دوپایه و انواع فرزهای دروازه ای متمرکز نموده است . توان فنی بالا ̨استفاده از بدنهای چدنی و همچنین استفاده از تجهیزات الکترونیک بسیار خوب و شناخته شده به همراه دانش فنی و تکنیک منحصر بفرد ̨محصولات این شرکت را جزء بهترین و پرفروشترین ماشین آلات در نوع خود کرده است . قله برهای گرانیت و ماربل این کارخانه علاوه بر دقت ̨استحکام و سرعت فوق العاده دارای قیمت های بسیار مناسب و گارانتی های مناسب نسبت به سایر تولید کنندگان می باشد .

فرزهای دروازه ای Gmmدارای تنوع و قابلیت های فوق العاده ایی می باشد . وجود سیستم های CNC̨اسکنرها و حرکت توام میز و تیغه باعث گردیده است این دستگاهها از فرز دروازه ای ساده به ماشین آلات بسیار توانمند ̨اما با کارکردی ساده تبدیل شود .

Omag (Italy)

این شرکت ایتالیایی سازنده انواع ماشین آلات CNCجهت ساخت قطعات تزیینی انواع سنگ ( گرانیت و ماربل ) در ابعاد گوناگون هستند . از محاسن سیستمهای فوق می توان به استحکام فوق العاده ̨دقت بی نظیر ̨سرعت بالا و توانایی ایجاد اشکالی مانند انواع شومینه ̨ستونهای ساده و ستونهای پیچ ̨انواع سینک ها ̨میزهای سنگی و مجسمه های کاملا سه بعدی و بطور کلی هر شکل مورد نظر چه ساده و چه پیچیده ̨اشاره کرد .

از مشخصات این کار کارخانه بزرگ ایجاد دستگاهها در ابعاد مختلف برای مصارف گوناگون می باشد . قیمت مناسب و بعضا امکانات منحصر بفرد موجود در دستگاه های Omagاین کمپانی را جز بهترین سازندگان این گروه از ماشین آلات قرار داده است .

امکانات سخت افزار و نرم افزاری منطبق با دانش روز دستگاه های Omagرا قادر به شبیه سازی هر شکل مورد نظر ̨بر روی سنگ می کند . وجود اسکنر سه بعدی و نرم افزارهای سه بعدی این امکان را به طور ساده و به راحتی در اختیار استفاده کنندگان قرار می دهد .

Steinex (Italy)

با توجه به اینکه ضایعات معادن از مشکلات حاد کشورمان ایران می باشد یکی از بهترین راه حل های موجود جهت رفع مشکل فوق استفاده از دستگاه های گیوتین سنگ می باشد .

بوسیله دستگاه فوق امکان تولید سنگ فرش ( جهت پوشش کف پارکها ̨پیاده روها ) ̨جدول سنگی و همچنین مالون ( جهت ساخت بنا و دیوار کشی ) وجود دارد .

از جمله مزیتهایی که می توان برای استفاده از سنگ در مقابل سیمان نام برد عبارتند از :

۱- سنگ مقاومت بسیار بیشتری در سیکل یخبندان از خود نشان می دهد و این امر نشانه طول عمر بیشتر سنگ می باشد .

۲- از آنجا که سنگ نیازی به رنگ آمیزی ندارد ̨در بودجه سالیانه صرفه جویی بسیاری صورت ضربه احتمالی و لب پر شدن سیمان ̨باید مجددا رنگ آمیزی شود حال آنکه در مورد سنگ چنین اتفاقی نمی افتد .

۳- ضایعات معادن پاکسازی شده و دارای ارزش افزوده می گردد در صورتی که در حال حاضر معدن داران باید هزینه گزافی جهت خروج ضایعات از معادن پرداخت نمایند .

۴- همچنین با ترکیب رنگهای متفاوت سنگ امکان بوجود آمدن طرح های شکیل وزیبایی جهت ساخت محوطه ها بوجود می آید .

شرکت Steinexایتالیا مفتخر است دستگاه های با کیفیت و عمر طولانی جهت بکارگیری در معادن و کارخانجات را ارائه نماید .

Tecnema (Italy)

استفاده از ضایعات کارخانجات سنگبری سیستم های ماشین آلات کارخانه Tecnemaرا بعنوان یک راه حل مناسب اقتصادی مطرح می کند . سیستم های ساده کم هزینه اما توانمند ̨ما را قادر می سازد که از خرده سنگ های کوچک تابلوهای نفیس و فرشهای سنگی بی نظیر در ابعاد گوناگون تولید کنیم .

تنوع تولید و سرعت بالا به همراه دقت مناسب و میزان تولید بالا از مشخصه های اصلی ماشین آلات این کارخانه ایتالیایی می باشد .

ایجاد کارخانجات با سرمایه اولیه کم اما با در آمدی کاملا مناسب که  توسط این گروه از ماشین آلات تجهیز می گردند لازمه صنعت سنگ ایران می باشد .

ماشین آلات فوق که بصورت یک خط فرآوری مطرح می باشند شامل دستگاه های برش سنگ ( تبدیل ابعاد ) دستگاه های کهنه کن سنگ ( آنتیک ساز ) ̨نصف کن ̨خط چسب و توری ( جهت چسباندن سنگ های کوچک در کنار یکدیگر و ایجاد اشکال مورد نظر ) ̨کوره های خشک کن و دستگاه تولید قرنیز سنگی مربوط به خط می باشد .

Thibaut (France)

با توجه به بازار بین المللی سنگ گرانیت و وجود کشورهایی مانند چین در بازاریابی سنگ ̨صادرات قطعات سنگی گرانیت بصورت کوپ ̨اسلب و یا تایل  ̨کاری مشکل می باشد .

اما صادرات قطعات تزیینی از این نوع سنگ بازار بسیار مناسبی را داراست تولید قطعات تزیینی سنگ گرانیت با ضخامت و با سطح زیاد جزء بهترین راه های تولید در بازار فعلی بنظر می آید با توجه به سختی سنگ گرانیت ایجاد اشکال با مسخصات فوق الذکر دستگاه های خاصی را می طلبد که شرکت فرانسوی Thibautبنها ساازنده ای است که اینگونه دستگاه ها را با کیفیتی فوق العاده تولید می کند .

سیم برشهای افقی که بر روی ( ریل حرکت می کند ) دستگاه های پولیش ( که بر روی ریل حرکت می کند ) دستگاه های چند کاره ( ابزار زن + سوراخ کن + برش + پولیش ) که بصورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک کار ار با دقتی مثال زدنی بر روی سنگ سخت گرانیت ̨به آسانی انجام می دهند .

طراحی و لستفاده از تکنولوژی روز جهت ایجاد اینگونه طرح ها ̨دستگاه های شرکت Thibautرا بعنوان شاخص ترین سازنده اینگونه  ماشین آلات معرفی می کند .

راهنمای سنگ ایران – روشان روز

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.