• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

تعرفه سنگ متناسب با مصرف داخلی

۳۰ فروردین ۱۳۹۰

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که بسیاری از سنگ‌های معادن داخلی، در داخل کشور مصرف نمی‌شوند، بر تعیین تعرفه صادرات متناسب با نوع سنگ تأکید کرد.

“حسین گروسی” در باره تعرفه واردات سنگ و سایر محصولات معدنی کشور و متضرر شدن تولیدکنندگان و نبود انگیزه کافی برای جذب سرمایه گفت: تعرفه صادرات سنگ ۷۰ درصد است که موجب نمی‌شود کسانی که در این عرصه فعال هستند، زیان ببینند، البته تعرفه سنگ باید با به صورت کارشناسانه‌تری تعیین شود.
نماینده مردم شهریار در مجلس شورای اسلامی با بیان این که برای تعیین تعرفه سنگ باید درجه و نوع آن مشخص شود، تصریح کرد: سنگ‌ها درجه یک و دو، سنگ‌های تزئینی، گرانیت و سنگ‌های مختلف دیگری وجود دارد و باید دید چه سنگی در داخل مورد نیاز است وچه سنگی از طریق تولید در داخل، بازار خوبی در خارج از کشور پیدا خواهد کرد.
وی تأکید کرد: اگر بخواهیم برای همه انواع سنگ، تعرفه یکسانی وضع کنیم، ممکن است برخی از این سنگ‌ها در داخل مصرف نداشته باشند؛ ما در کمیسیون اعلام کردیم که سنگ آهن و سنگ‌هایی که به صورت گندله یا به صورت کنستانتره در می آید، باید دانه بندی و خلوص مناسب برای صادرات داشته باشد و خلوص آن دست کم ۶۳ درصد شود.
گروسی در باره سایر انواع سنگ‌ها توضیح داد: برای مثال سنگ آهن عیار مناسبی ندارد و در داخل هم مصرفی ندارد، از این رو باید برای صادرات این محصول برنامه‌ریزی و تعرفه مناسب برای آن را تنظیم کرد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در بودجه نیز پیشنهاد داده‌ایم که تعرفه‌ها بر حسب نیاز به انواع سنگ‌ها در داخل تعیین شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.