• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

توسعه صنعت سنگ نیم‌ ور و محلات با ایجاد منطقه اقتصادی

توسعه صنعت سنگ نیم‌ ور و محلات

معاون اداره راه و شهرسازی محلات گفت: یکی از طرح‌های بسیار مهم و موثر در رشد و توسعه صنعت سنگ ایجاد منطقه اقتصادی ویژه بین سنگستان تا قطب صنعتی شهید حبیبی است.

علی امیری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار کرد: کارخانجاتی که در این منطقه احداث شوند از تعرفه‌های گمرکی معاف هستند و می‌توانند دستگاه‌های مورد نیاز خود را بدون تعرفه گمرکی وارد کنند که این مسئله در بالا بردن بهره‌وری و ایجاد بسترهای لازم برای استفاده بهینه از سنگ خام بسیار موثر است.

وی در مورد ایجاد شهرک‌های جدید مسکونی در شهرستان محلات و واگذاری زمین به متقاضیان ادامه داد: تا مسکن مهر به طور کامل اجرا نشود واگذاری زمین و ایجاد شهرک‌های جدید مسکونی امکان‌پذیر نیست.

معاون اداره راه و شهرسازی محلات با بیان اینکه ایجاد مناطق جدید مسکونی و واگذاری زمین به متقاضیان مسلتزم پیگیری فرماندار و اعضای شورای شهر است، خاطر نشان کرد: حد فاصل بین دانشگاه آزاد محلات و پل باقرآباد یکی از مناطقی است که بسترهای لازم برای رشد و توسعه آن فراهم شده و سرمایه گذاران می‌توانند طرح‌های خود را در قالب گردشگری، توریستی و کشاورزی ارائه دهند که در صورت تصویب طرح، زمین مورد نیاز به افراد واگذار می‌شود.

امیری در ادامه با اشاره به نمایشگاه بین‌المللی سنگ محلات گفت: در بین فعالان سنگ شهرستان محلات و نیم‌ور این روحیه وجود دارد که فضای نمایشگاه بین‌المللی سنگ را گسترش دهند و به تدریج آن را به بزرگترین و مهم‌ترین نمایشگاه سنگ دنیا تبدیل کنند.

امیری افزود: زمین‌های اطراف نمایشگاه در محدوده محیط زیست قرار دارد که مسئولان شهرستان برای خارج کردن این زمین‌ها از محدوده محیط زیست رایزنی‌های لازم را با محیط زیست انجام داده‌اند.

وی ادامه داد: در صورتی که مشکل این زمین‌ها بر طرف و فاز اول و دوم نمایشگاه به نحو احسن اجرایی شود، می‌توان با همکاری مسئولان شهرستان و استان در مورد افزایش مساحت نمایشگاه اقدامات لازم را انجام داد.

معاون اداره راه و شهرسازی محلات تصریح کرد: ایجاد راه دسترسی ایمن، بهسازی فضای درونی نمایشگاه و روشنایی پارکینگ از جمله همکاری‌هایی است که تا کنون بین اداره راه و شهرسازی و مسئولان نمایشگاه صورت گرفته است.

امیری با اشاره به اجرای طرح توسعه کارخانه‌های سنگ‌بری صدریه، خاطر نشان کرد: در این طرح زمین‌هایی که در پشت کارخانه‌ها قرار داشت به کارخانه‌داران واگذار شده تا بتوانند بسترهای رشد و توسعه واحد تولیدی خود را فراهم کنند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه کارخانه‌های سنگبری صدریه ادامه داد: برای اداره این مجموعه هیئت امنا تشکیل شده و قرار است که مسائل این مجموعه از این پس به صورت خصوصی و زیر نظر هیئت امنا اداره شود.

معاون اداره راه و شهرسازی محلات اظهار کرد: طرح توسعه شهرک صنعتی ارقده از دیگر طرح‌های در دست انجام است که طبق آن اداره راه و شهرسازی بخشی از زمین‌های مورد نیاز را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد و بخش دیگر این زمین‌ها هم توسط اداره منابع طبیعی واگذار می‌شود.

۲۳ شهریور ۹۴

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.