• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

تولید بیش از نیمی از مصنوعات سنگ در اصفهان

۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۰
رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان گفت : یک سوم از تولیدکنندگان صنعت سنگ کشور در اصفهان حضور دارند و این تعداد بیش از نیمی از مصنوعات صنعت سنگ کشور را تولید می کنند.

«غلامحسین حسینی» در حاشیه نمایشگاه سنگ ،معادن و صنایع وابسته با اشاره به اینکه ایران چهارمین کشور ار نظر منابع سنگی در جهان است افزود: جایگاه فعلی ایران در صادرات، شایسته توانمندی و پتانسیل موجود نیست و باید نهایت تلاش و کوشش خود را در جهت بهبود این وضعیت انجام دهیم.
وی افزود: بیش از چهل هزار نفر در صنعت سنگ استان اصفهان مشغول به کار هستند و باید ساز و کارهای لازم برای آموزش این افراد از طریق موسسه های آموزش عالی فراهم شود.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان مهمترین مشکل صنعت سنگ استان را ضعف فناوری و تجهیزات دانست و از کاهش شدید بهره وری، افزایش هزینه ها و کاهش صادرات به عنوان پیامدهای آن یاد کرد.
«حسینی» با اشاره به اینکه کمتر از ۵ درصد از واحدهای تولید سنگ در استان اصفهان به تجهیزات مدرن و جدید مجهز هستند افزود: بخش دولتی به همراه بخش خصوصی باید تمام توان خود را برای رسیدن به نقطه مطلوب به کار گیرد.
وی افزود: وضعیت فعلی صنعت سنگ در شان استان و کشور نیست و درسال جاری پیشنهاد سازمان صنایع و معادن استان اصفهان این است که در صورت شروع فعالیت صندوق توسعه ی ملی ،بازسازی و نوسازی صنعت سنگ استان الویت ویژه قرار گیرد.
رئیس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان با بیان اینکه ستاد سنگ کشور با محوریت استان اصفهان تشکیل شده است از بازسازی و نوسازی صنایع سنگ،ایجاد رابطه با مراکز آموزش عالی و بورسیه نمودن دانشجویان توسط سرمایه گذاران صنعت سنگ و ایجاد نمایشگاه دائمی صنعت سنگ به عنوان مصوبات این ستاد خبرداد.
«حسینی» در پایان افزود: امید است تمامی مسئولان در بخش های دولتی و خصوصی با تعامل یکدیگر در اجرائی شدن این مصوبات کوشا باشند.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.