• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

رفع موانع صادرات سنگ

رفع موانع صادرات سنگ

موانع صادرات سنگ فرآوری شده و حتی خام برداشته شده است و صنعتگران این بخش باید در دوران پساتحریم تلاش ها را مضاعف کنند.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، عضو هیات مدیره انجمن سنگ کشور امروز در بازدید از محل برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ محلات گفت : بسترهای لازم برای توسعه صادرات سنگ نما و تزئینی فراهم است و باید در سایه برنامه های کارآمد هرچه سریعتر حمایت ها و فرآیندهای لازم این حوزه مهیا شود.
نیک فر افزود : هیچ تعرفه و عوارض خاصی برای صادرات سنگ فرآوری شده و سنگ خام (کوپ) وجود ندارد و این مزیت راه را برای رشد صادرات این مصالح ساختمانی فراهم کرده است.
وی گفت : یکی از مشکلات صنعتگران در دوران تحریم دسترسی نداشتن به بانک های بین المللی و ناتوانی در انجام نقل و انتقالات پول از کشورهای دیگر به ایران بودکه این گره نیز از چرخه صادرات صنعت سنگ کشور گشاده شده است.
نیک فر گفت: در دوران تحریم کرایه حمل و نقل در حوزه صادرات سنگ بسیار افزایش یافت و حدود سه برابرشد و این مساله رقابت صادراتی را مشکل کرده بود.
وی افزود : هدفگذاری بر صادرات سنگ تزئینی و نما باید با اولویت کشورهمسایه تعریف شود چرا که هم مزیت نزدیکی و کاهش هزینه های حمل و نقل را دارد و هم بازارهای مطمئنی برای این شاخه صادراتی در کشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای خرز وجود دارد.
نیک فر گفت: در صورت افزیش ارتباط بین کشورهای ایران و کشورهای منطقه می توان از این ظرفیت در جهت رشدو توسعه صنعت سنگ استفاده کرد.
هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ تزئینی و نما و مواد معدنی محلات ۱۹ تا ۲۲ مهر در شهر نیم ور محلات در فضایی به وسعت ۵۵ هزار متر مربع در قالب هشت سالن مجزا برگزار می شود.
شرکت هایی از روسیه ، چین، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ترکیه و کشورهای حوزه خلیج فارس برای حضور در هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ و معدن محلات اعلام آمادگی کرده اند. حضور بازرگانان روس و کشورهای حوزه دریای خزر در این نمایشگاه قطعی شده است.
شهرستان محلات در جنوب استان مرکزی قطب تولید سنگ نما در کشور است.

۱۱ شهریور ۹۴

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.