• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

صنعت سنگ ایران باید به جهان شناسانده شود

صنعت سنگ ایران باید به جهان شناسانده شود

محلات – رئیس هیات مدیره هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و نیم ور گفت: صنعت سنگ در ایران برای رشد و شکوفایی و افزایش صادرات، باید به جهان شناسانده شود.

حسین پورحسنی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در حال حاضر در شهرستان محلات حدود ۷۰ معدن سنگ و ۴۰۰ کارخانه سنگبری فعالیت دارد که کیفیت سنگ برخی از این معادن بی نظیر است.

وی خاطر نشان کرد: تقویت فعالیت های مربوط به بخش فرآوری ضایعات سنگ، از جمله اولویت های نمایشگاه بین المللی سنگ محلات ونیم ور است و به همین دلیل بسترهای لازم برای حضور شرکت هایی که در زمینه فرآوری ضایعات سنگ فعالیت می کنند و استفاده از علم و تکنولوژی روز این شرکت ها در نمایشگاه امسال فراهم می شود.

پورحسنی افزود: سنگ فرآوری شده در ایران به دلیل بالابودن هزینه های تولید و پایین بودن بهره وری نیروی کار بسیار گران است و قدرت رقابت با تولیدات سنگ کشورهای دیگر را ندارد. برای رسیدن به نقطه ای که بتوانیم سنگ خود را به قیمتی بسیار پایین تر از کشورهای دیگر در بازار عرضه کنیم، باید تصمیمات اساسی برای کاهش هزینه های بخش تولید و آموزش نیروی کار به منظور بالارفتن بهره وری انجام دهیم.

رئیس هیات مدیره هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و نیم ور تصریح کرد: استفاده از ماشین آلات مجهز سهم عمده ای در افزایش بهره وری صنعت سنگ دارد اما این مطلوب ما نیست و باید به سمتی حرکت کنیم که دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی این حوزه را طراحی و تولید کنیم.

پورحسنی اظهار داشت: با تبیین سیاست های اقتصاد مقاومتی و توجه ویژه مقام معظم رهبری به صنعت سنگ می توانیم امیدوار باشیم که تحولی اساسی در این صنعت به وجود آید و از ظرفیت های موجود آن بیشتر استفاده شود.

وی افزود: برای ایجاد شغل در صنایع دیگر باید نکات بسیار زیادی  از جمله آب و هوا و شرایط جغرافیایی و تامین مواد اولیه در نظر گرفته شود اما در صنعت سنگ این مشکلات وجود ندارد و ما با داشتن متنوع ترین معادن دنیا می توانیم بلافاصله پس از اکتشاف مراحل استخراج و فرآوری سنگ را آغاز کنیم.

پورحسنی ادامه داد: طبق آمار منتشر شده هنوز ۹۰درصد از معادن سنگ کشور کشف نشده است و استخراج و اکتشاف معدن هزینه‌ بر و نیازمند حمایت دولت است.

رئیس هیات مدیره هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ محلات و نیم ور تاکید کرد: ارتباط بین صنعت و تبلیغات و اطلاع رسانی ارتباطی تنگاتنگ و جدانشدنی است و صنعت سنگ ایران برای رشد و شکوفایی نیاز دارد تا به جهانیان شناسانده شود.

۴ مهر ۱۳۹۴

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.