• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

عوارض صادرات سنگ

۲۶ فروردین ۱۳۹۱

یک صادرکننده سنگ‌های ساختمانی و تزئینی از بلاتکلیفی صادرکنندگان به دلیل عدم تعیین تکلیف عوارض صادرات سنگ در سال جدید خبر داد.

به گزارش زمین کاو مجید تجار اظهار کرد: اوایل سال گذشته مصوبه اخذ عوارض ۷۰ درصدی از صادرات سنگ‌های خام و فرآوری نشده، وضع شد که انتقاد بسیاری از معدن‌کاران و صادرکنندگان را به دنبال داشت. وی با بیان این‌که به دنبال اعتراضات صورت‌گرفته این مصوبه ابتدا لغو اما مجددا اجرایی شد، خاطرنشان کرد: با این حال اعتراض‌های صورت‌گرفته باعث شد تا دوباره این مصوبه تجدیدنظر شود، به‌گونه‌ای که اخذ عوارض ۷۰درصدی از صادرات سنگ خام در سال ۱۳۹۰ متوقف شد.

تجار ادامه داد: با آغاز سال ۱۳۹۱ هنوز مصوبه جدیدی در این خصوص صادر نشده است، به‌گونه‌ای که صادرکنندگان نمی‌دانند مصوبه اخذ عوارض ۷۰ درصدی از صادرات سنگ خام و فرآوری‌نشده امسال دوباره اجرایی خواهد شد یا خیر که این وضعیت مطلوب نیست و قدرت برنامه‌ریزی صادرکنندگان را کاهش داده است. این صادرکننده سنگ تصریح کرد: مشتریان در برخی کشورهای خارجی مانند چین و هند به دلیل بالا بودن تعرفه واردات سنگ فرآوری شده به این کشورها تنها خریدار سنگ خام ایران هستند، بنابراین در صورت فرآوری تمام سنگ خام تولیدی، حجم صادرات کشور در این حوزه به‌شدت کاهش خواهد یافت.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.