• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

لرستان سالانه ظرفیت صادرات ۵۰۰ میلیون دلار سنگ دارد

۲۲ اسفند ۱۳۹۰
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: این استان ظرفیت صادرات سالانه ۵۰۰ میلیون دلار سنگ به کشورهای مختلف جهان را دارد.

به گزارش زمین کاو ‘حجت بیرانوند’ روز دوشنبه با اعلام این خبر افزود: توان صادرات ۵۰۰ میلیون دلار سنگ در سال از لرستان درحالی است که اکنون میزان صادرات غیرنفتی لرستان در بخش های مختلف ۱۱۵ میلیون دلار در سال است.

وی اظهار داشت: یکی از اهداف محوری دولت که منجر به ادغام بخش تولید و تجارت با یکدیگر شد، توجه به اصل مهم تولید صادرات محور و برون‌ گرا است.

بیرانوند گفت: در گذشته فعالیت های صنعتی لرستان مبنتی بر داخل استان بوده و همین امر و بی توجهی به اصل حضور در بازارهای رقابتی، موجب بروز مشکلاتی برای واحدهای صنعتی این استان می شد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان افزود: به عنوان مثال کیفیت بالای میوه تولیدی لرستان موجب حضور جدی تجار هلندی برای عقد قرارداد و خرید محصولات تولیدی کشاورزی این استان برای صادرات به این کشور شده است.

وی با بیان اینکه در حوزه تولید انار، قرارداد صادرات ۳۰۰ تن محصول با کشور هلند منعقد شده، گفت:متاسفانه به دلایلی از جمله مشکلات بسته بندی، انبار و نگهداری این امکان برای استان فراهم نشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.