• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

مجلس دنبال حذف عوارض صادرات سنگ های معدنی است

۲۵ فروردین ۱۳۹۰
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حذف مالیات و عوارض صادراتی سنگ های معدنی از اولویت های این کمیسیون در سال ۹۰ است. ‘شهریار طاهرپور’ روز چهارشنبه افزایش تعرفه صادرات سنگ های معدنی را تکذیب کرد و افزود: حذف مالیات و عوارض های صادراتی سنگ های معدنی از جمله موضوعاتی است که اعضای کمیسیون صنایع و معادن در بودجه ۹۰ در حال پیگیری آن هستند.

نماینده تویسرکان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون صنایع و معادن در نشست های متعددی افزایش تعرفه صادرات سنگ را مورد بررسی قرار دادند.
وی اضافه کرد: این کمیسیون پس از بررسی در بودجه سال ۹۰ مصوب کرد که هیچ گونه عوارضی خارج از موارد قانونی از معدنکاران دریافت نشود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بر اساس این ماده هیچگونه عوارضی مازاد بر موارد قانونی از فعالان در این عرصه دریافت نمی شود که همین موضوع به طور حتم افزایش صادرات سنگ های معدنی را به همراه دارد.
طاهر پور افزود: وزارت صنایع متولی و مسوول تعیین تعرفه صادرات نبوده بلکه افزایش یا کاهش تعرفه صادرات در کمیسیون ماده یک (مربوط به قانون واردات و صادارت ) که وزارت صنایع یکی از اعضای این کمیسیون است، مشخص می شود.
وی با ذکر اینکه هم اکنون ۵۲ کانی معدنی در کشور استخراج می شود گفت: شرایط برای استخراج انواع مواد معدنی نظیر سنگ های تزیینی و دیگر سنگ ها مهیا بوده و این یک مزیت در بخش صنعت و معدن به شمار می رود.
نماینده تویسرکان در خانه ملت همچنین با بیان اینکه دولت توجه خاصی به کشف معادن داشته بیان کرد: برداشت اکتشاف از موضوعات مهم معادن است که این امر نیازمند نگاه عمیق به مساله اکتشاف است.
وی اضافه کرد: برنامه های خوبی در سال های گذشته برای اکتشاف معادن تدوین شده و اعتبارات مناسبی نیز در قوانین بودجه برای این موضوع در نظر گرفته شده است.
این نماینده مجلس استفاده از تکنولوژی مناسب برای بهره برداری از معادن و فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری در این بخش را از جمله موانع پیش روی فعالان بخش معدن برشمرد.
طاهرپور همچنین مشکلات دردریافت تسهیلات بانکی را از عمده مسایل فعالان بخش معدن دانست و گفت: داشتن وثیقه یکی از شرایط گرفتن تسهیلات بانکی است در صورتی که برای گرفتن وام برای یک معدن ارایه وثیقه امکان پذیر نیست.
وی اضافه کرد: مشکلات و موانع موجود پیش روی معدنکاران همواره در نشست های کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طرح و راهکارهای مناسب و عملیاتی برای رفع آنها ارایه می شود

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.