• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

محاسبه مکانیزه استخراج سنگ آذرشهر

تراورتن آذرشهر قرمز موجدار

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اعلام کرد: طرح محاسبه دقیق میزان استخراج از معادن با استفاده از دستگاه لیزر اسکن برای نخستین بار در کشور در معادن سنگ آذرشهر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی سید مرتضی نیرومند اسکوئی روز یکشنبه گفت: با توجه به اینکه حقوق دولتی اخذ شده از معادن بر اساس میزان استخراج تعیین می شود، به کارگیری این روش فرایند اخذ حقوق دولتی از معادن را دقیق تر می کند.
وی ادامه داد: طرح اسکن سه بعدی لیزری برای نخستین بار در کشور در معادن سنگ آذربایجان شرقی و با هزینه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اجرا شد.
وی اظهار داشت: سالانه ۸۰۰ هزار تن انواع سنگ تزئینی و ساختمانی از ۱۲۰ معدن استان استخراج می شود که ۵۰ درصد آن مربوط به معادن شهرستان آذرشهر است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود : سنگ قرمز تراورتن در جهان تنها در آذرشهر تولید می شود و این امر ظرفیت منحصر به فردی را برای این شهرستان ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: دستگاه لیزر اسکن منطقه معدنی مورد نظر را ۳۶۰ درجه به صورت افقی و ۹۰ درجه به صورت عمودی اسکن و اطلاعات دقیقی را از میزان برداشت سنگ به رایانه ارسال می کند.
شهرستان آذرشهر با تولید سالانه ۴۰۰ هزار تن انواع سنگ های ساختمانی در ۴۰ معدن فعال، قطب تولید این محصول در کشور محسوب شده و کانی سازی سنگ قرمز تراورتن در جهان نیز تنها در معدن سردار آباد این شهرستان انجام می شود.
شهرستان آذرشهر با حدود ۱۱۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۵۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

۱ مهر ۹۴

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.