• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

نخستین جلسه ستاد صنعت سنگ کشور با محوریت اصفهان

۲۹ فروردین ۱۳۹۰

رییس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان از آغاز به کار ستاد صنعت سنگ کشور با محوریت اصفهان با حضور معاون معدنی وزارت صنایع خبر داد و گفت: این ستاد با برنامه های خود وضعیت صنعت سنگ کشور را برای رسیدن به سند چشم انداز بیست ساله نظام ساماندهی خواهد کرد.

غلامحسین حسینی گفت: با توجه به پتانسیل بسیار مناسب ۴۰ تا ۵۰ درصدی استان اصفهان در بخش معادن سنگ و واحدهای تولیدی این صنعت در کشور، لازم بود این استان در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های سنگ کشور از جایگاه مناسبی برخوردار باشد.
غلامحسین حسینی با اشاره به شناخت و اشراف وزیر صنایع و معادن از صنعت سنگ استان اصفهان گفت: در روزهای پایانی سال گذشته وزیر صنایع و معادن در حکمی مهندس جعفری معاون معدنی این وزارتخانه را مأمور به تشکیل و فعال نمودن ستاد سنگ کشور در استان اصفهان با حضور تمام مدیران مرتبط و اثرگذار با این بخش نمود.
وی حضور مسئولین معدنی وزارت صنایع و معادن، برخی رؤسای سازمانهای صنایع و معادن استانهای مختلف، مسئولین بخش خصوصی فعال صنعت سنگ کشور به همراه متولیان انجمن های خصوصی و اثرگذار استان اصفهان را در این ستاد نوید بخش روزهای خوب برای صنعت سنگ کشور دانست.
رییس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان گفت: صنعت سنگ کشور نیازمند یک تحول اساسی است و با این توجه ویژه ای که وزارت صنایع و معادن و مدیریت ارشد استان به این صنعت نموده اند امیدواریم به تدریج شاهد یک جهش قابل ملاحظه ای در صنعت سنگ استان و کشور باشیم.
وی ستاد سنگ کشور را محرک بسیار مناسبی جهت سیاستگذاری برای ایجاد اشتغال بیشتر، کاهش مصرف سوخت و افزایش بهروری انرژی در واحدهای تولیدی سنگ دانست.
وی مهمترین دغدغه صنعت سنگ استان را نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی فعال در این عرصه عنوان کرد و گفت: کمتر از ۵ درصد واحدهای استان در این بخش نوسازی شده اند که می بایست در این خصوص تلاش مضاعف تری به کار رود تا شاهد افزایش نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی در این بخش باشیم.
حسینی با اشاره به برخی مشکلات صنعت سنگ استان گفت: متأسفانه واحدهای تولیدی سنگ ضایعات بسیار بالایی دارند و در حوزه انرژی هم از بهروری مناسبی برخوردار نیستند و جای کار برای رسیدن به میزان متوسط جهانی در کاهش ضایعات و افزایش بهروری انرژی در این صنعت بسیار زیاد است.
رییس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان یکی دیگر از برنامه های این ستاد را برنامه ریزی از مرحله اکتشاف در معادن تا مرحله بازاریابی و فروش محصولات دانست و گفت: می بایست از ذخایر عظیم و خدادادی در این عرصه به بهترین نحو ممکن استفاده شود و در بالاترین حد ارزش افزوده محصولات سنگ استان و کشور را در بازارهای جهانی به فروش رسانیم.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.