• شنبه, ۳ تیر , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

نظارت بیشتر بر واردات تجهیزات صنعت سنگ

واردات تجهیزات صنعت سنگ

عضو انجمن معدن کاران استان مرکزی گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت نظارت بیشتری بر عملکرد شرکت‌های وارد کننده تجهیزات و ماشین‌آلات مربوط به صنعت سنگ داشته باشد.

احمد آقامحمدی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک اظهار داشت: وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان استاندارد و همچنین سازمان حمایت از مصرف کننده باید نظارت بیشتری بر عملکرد شرکت‌های وارد کننده تجهیزات و ماشین‌آلات مربوط به صنعت سنگ داشته باشند و جلوی سوءاستفاده‌کنندگان را بگیرند.

وی افزود: برخی دلالان و واسطه‌گران از شرایط موجود بیشترین سوءاستفاده را می‌کنند و ماشین‌آلات دست چندم غربی را به چند برابر قیمت به فعالان صنعت می‌فروشند.

عضو انجمن معدنکاران استان مرکزی با بیان اینکه در صورت وجود نظارت بیشتر و دقیق‌تر می‌توان جلوی ورود دستگاه‌های بی‌کیفیت را به کشور گرفت، ادامه داد: در کنار ماشین‌آلات دست چندم غربی برخی دستگاه‌های چینی دست اول هم وارد می‌شوند، اما این دستگاه‌ها با اینکه صفر کیلومتر هستند، مشکلات فنی بسیاری دارند.

وی تصریح کرد: ماشین‌آلات چینی استحکام و کیفیت لازم را ندارند و پس از ۶ ماه دچار نقص فنی می‌شوند، قطعات یدکی هم کیفیت لازم را ندارند و خیلی زود از بین می‌روند.

فعال با سابقه صنعت سنگ گفت: در صنعت امروز دنیا گارانتی و خدمات پس از فروش حرف اول را می‌زند در حالی که بسیاری از ماشین‌آلات چینی در بسیاری از استان‌های ایران نمایندگی ندارند، برخی از آنهایی هم که نمایندگی دارند خود را موظف به انجام تعهدات نمی‌دانند.

آقامحمدی تصریح کرد: برای استفاده از ماشین‌آلاتی که تهیه کردیم باید بارها و بارها آن را تعمیر کنیم، طولانی شدن مراجعه کارشناسان فنی شرکت‌های فروشنده باعث می‌شود تا معدن برای یک مدت طولانی غیر فعال شود.

وی ادامه داد: در بسیاری از موارد هم مراجعه مکانیک متخصصی که شرکت فروشنده فرستاده کاملاً بی‌فایده است و ما مجبوریم برای تعمیر از راه‌های دیگر اقدام کنیم که این مسئله افزایش قیمت را برای ما دارد.

آقامحمدی تاکید کرد: پس از نیروی انسانی متخصص، ماشین‌آلات و تجهیزات نقش بسیار مهمی را در صنعت سنگ ایفا می‌کنند، تأخیرهای به وجود آمده در نوسازی و تعمیر این تجهیزات باعث می‌شود فعالیت‌های صنعت معدن با کندی صورت پذیرد و بهره‌وری ما به میزان قابل توجهی پایین بیاید.

عضو انجمن معدنکاران استان مرکزی با تاکید بر تکیه بر توانمندی‌های داخلی تصریح کرد: تا زمانی که ما از دستگاه‌های خارجی استفاده و برای تأمین نیازهای خود دست نیاز به سوی شرکت‌های خارجی دراز می‌کنیم، این مشکلات وجود دارد و آن شرکت‌ها هر طور که بخواهند ما را بازی می‌دهند.

وی اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی را تنها راه نجات صنعت سنگ دانست و افزود: در کشور ایران نیروهای متخصص بسیار زیادی وجود دارد که می‌توانند با بهره گیری از علم روز دنیا بهترین دستگاه‌های مورد نیاز صنعت سنگ را تولید کنند و در اختیار مصرف کننده بگذارند.

خبرگزاری فارس – ۹۴/۰۶/۱۴

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.