• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

نوسازی و مدیریت، دو عامل کاهش هزینه در صنعت سنگ

۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰
معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنایع و معادن گفت: نوسازی و بازسازی و مدیریت، دو عامل اصلی در کاهش هزینه ها در صنعت سنگ کشور بخصوص پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه هاست.

وجیه الله جعفری روز سه شنبه افزود: در زمان حاضر، قانون هدفمندسازی یارانه ها در بخش صنعت سنگ با این هدف پیش می رود که واحدهای فعال در این زمینه به سمت بهینه سازی هدایت شود.
به گفته وی، مدیریت هماهنگ از ابتدا تا انتها و افزایش بهره روی در فراوری، خود به خود بخشی از هزینه ها را در صنعت سنگ کاهش می دهد.
وی درباره میزان تاثیر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه ها بر افزایش هزینه ها در صنعت سنگ، گفت: نمی توان رقم ثابتی برای این موضوع مطرح کرد زیرا این رقم با توجه به انواع تولیدات و نوع فناوری استفاده شده متفاوت است.
جعفری با بیان اینکه صنعت سنگ در ایران به دلیل پتانسیل موجود، دارای توجیه اقتصادی است، تصریح کرد: بازار این صنعت در داخل و خارج کشور به اندازه کافی وجود دارد. وی سهم بخش سنگ در معادن کشور و در زمینه فرآوری ها را حدود ۱۰ درصد اعلام کرد. معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنایع و معادن در باره هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگ،معادن و صنایع وابسته در اصفهان گفت: امسال تنوع تولید در این نمایشگاه دیده می شود.
جعفری افزود: در این نمایشگاه زنجیره کاملی از تجهیزات داخلی و خارجی صنعت سنگ، سازندگان داخلی و سایر بخش های این صنعت شکل گرفته است که به سرمایه گذاری در این بخش کمک می کند.
وی تاکید کرد: وزارت صنایع سعی دارد با حمایت از ساخت داخل، بهبود فضای کلی کمی و کیفی را پیگیری کند تا سرمایه گذاران با کمترین قیمت به اهداف خود برسند.
هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته اصفهان روز دوشنبه در شرکت نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان گشایش یافت و به مدت پنج روز برپاست.

 

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.