• یکشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۶

88739524 فکس سنگ آرتا 88742743 , 88742741 تلفن سنگ آرتا

[email protected] ایمیل سنگ آرتا

Arta-stones_englishArta-stones_russiaArta-stones_iran

نیاز بازار داخلی جوابگوی صنعت سنگ کشور نمی باشد

نیاز بازار داخلی جوابگوی صنعت سنگ کشور نمی باشد

محلات- فرماندار محلات گفت: اگر صنایع فرآوری سنگ به دنبال توسعه صادرات نباشند، در چند سال آینده نیاز بازار داخلی نمی تواند جوابگوی صنعت سنگ کشور باشد.

سیداحمد سجادی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه نمایشگاه ها دروازه ورود به بازارهای داخلی و خارجی هستند، افزود: اگر بخواهیم شاهد رشد حوزه صنعت باشیم، باید نسبت به برگزاری نمایشگاه های بین المللی و با کیفیت بالاتر اقدام کنیم.

وی افزود: با توجه به افزایش وسعت هشتمین نمایشگاه سنگ محلات-نیم ور امیدواریم سطح مبادلات تجاری سنگ و ماشین آلات سنگ نیز افزایش یابد.

فرماندار محلات تصریح کرد: نمایشگاه هشتم نسبت به دوره های قبل افزایش وسعت قابل ملاحظه ای پیدا کرد و تعداد شرکت های داخلی و خارجی حاضر در این نمایشگاه نیز افزایش یافت که حضور سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی و مقامات داخلی و خارجی در این دوره از نمایشگاه بسیار پررنگ بود.

وی ادامه داد: با تجمیع نمایشگاه های سنگ کشور در این نمایشگاه، ضمن کاهش هزینه ها و افزایش کیفیت، شاهد برگزاری نمایشگاه بین المللی سنگ ایران در این منطقه خواهیم بود که این پیشنهاد در مراسم افنتاحیه به جعفر سرقینی، معاون امور معادن وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان شد و مورد استقبال وی قرار گرفت.

سجادی اضافه کرد: با توجه به ایجاد زمینه برای رفع تحریم ها و اجرایی شدن برجام، نمایشگاه ها می توانند تاثیر بیشتری بر رشد اقتصادی کشور داشته باشند و اگر می خواهیم در زمینه صنایع سنگ کشور شاهد رشد و توسعه باشیم باید برای توسعه صادرات سنگ تلاش کنیم.

فرماندار محلات افزود: در زمینه توسعه صادرات باید دولت با بازاریابی و جوایز صادراتی به کمک واحدهای تولیدی بیاید و از صادرات حمایت کند و اگر صنایع فرآوری سنگ به دنبال توسعه صادرات نباشند، در چند سال آینده نیاز داخلی نمی تواند بازار سنگ را تضمین کند.

سجادی ادامه داد: در سال گذشته در نمایشگاه سنگ محلات-نیم ور، ۳۰۰ میلیارد ریال در بخش ماشین آلات و سنگ قرارداد بسته شد که امیدواریم با توجه به افزایش وسعت و تعداد شرکت کنندگان در نمایشگاه امسال، این مبلغ افزایش یابد.

فرماندار محلات یادآور شد: افزایش کیفیت برگزاری هشتمین نمایشگاه سنگ محلات-نیم ور مهمترین دستاورد این دوره از نمایشگاه بود که امیدواریم افزایش سطح مبادلات تجاری را به دنبال داشته باشد.

۲۲ مهر ۹۴

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید

شما باید وارد شوید logged in تا دیدگاهتان را ثبت کنید.