• جمعه, 19 آذر , 1395

88742743 ,  88742741  تلفن سنگ آرتا

88739524  فکس سنگ آرتا

[email protected]  ایمیل سنگ آرتا

برپایی نمایشگاه سنگ، بسترساز افزایش بهره وری

18 اردیبهشت 1390
رییس كانون سنگ ایران،برگزاری نمایشگاه های صنعت، تجهیزات و ماشین آلات وابسته را در بسترسازی برای افزایش بهره وری صنعت سنگ موثر ارزیابی كرد.

‘حسین امیر یوسفی اظهار داشت:میزان فرآوری هر تن سنگ در كشور 40 درصد است كه این میزان بهره وری پایین ناشی از روشهای سنتی رایج در فرآوری سنگ است.
وی برگزاری نمایشگاه های صنعت سنگ با حضور شركتهای معتبر و فعال در ساخت تجهیزات مرتبط با صنعت سنگ را در آشنایی فعالان این صنعت با فناوریهای نوین و بكارگیری این فناوریها برای افزایش میزان بهره وری از معادن سنگ، مهم ارزیابی كرد.
امیر یوسفی با بیان این كه از یكهزار و 650 واحد سنگبری فعال در استان اصفهان تنها 10 درصد آن از تكنولوژی جدید (البته متعلق به پنج سال قبل) استفاده می كنند،گفت: روش فرآوری سنگ در بیشتر سنگبریهای استان قدیمی و میزان پرت آن بیش از 50 درصد است.
وی یادآور شد: با توجه به اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها و غیر اقتصادی بودن نحوه فرآوری كنونی سنگ های معدنی ، ارتقاء میزان فراوری هر تن سنگ از 40 به 80 درصد در دستور كار فعالان صنعت سنگ استان قرار دارد كه در صورت مساعدت دولت طی یكسال آتی 20 درصد كارگاه های سنگبری استان به خطوط مدرن تجهیز می شوند.
رییس كانون سنگ ایران، حضور كشورهایی مانند ایتالیا ، تركیه ، یونان، چین و احتمالا آلمان در هفتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته اصفهان و ارائه آخرین دستاوردهای این كشورها در ماشین آلات این صنعت را در آشنایی هرچه بیشتر فعالان صنعت سنگ با فناوری های روز این صنعت موثر دانست.
وی برگزاری سه همایش تخصصی با حضور كارشناسان و فعالان صنعت سنگ كشور و همچنین برگزاری دومین نشست ستاد سنگ كشور با حضور معاون وزیر صنایع و معادن در حاشیه نمایشگاه سنگ اصفهان را از دیگر مواردی دانست كه در ایجاد تحول در صنعت سنگ كشور اثر گذار خواهد بود.
هفتمین نمایشگاه سنگ، معادن و صنایع وابسته از فردا 19 اردیبهشت به مدت پنج روز در نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان در پل شهرستان دایر می باشد.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید