• جمعه, 19 آذر , 1395

88742743 ,  88742741  تلفن سنگ آرتا

88739524  فکس سنگ آرتا

[email protected]  ایمیل سنگ آرتا

تعرفه سنگ متناسب با مصرف داخلی

30 فروردین 1390

عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس با بيان اين كه بسياري از سنگ‌هاي معادن داخلي، در داخل كشور مصرف نمي‌شوند، بر تعيين تعرفه صادرات متناسب با نوع سنگ تأكيد كرد.

“حسين گروسي” در باره تعرفه واردات سنگ و ساير محصولات معدني كشور و متضرر شدن توليدكنندگان و نبود انگيزه كافي براي جذب سرمايه گفت: تعرفه صادرات سنگ 70 درصد است كه موجب نمي‌شود كساني كه در اين عرصه فعال هستند، زيان ببينند، البته تعرفه سنگ بايد با به صورت كارشناسانه‌تري تعيين شود.
نماينده مردم شهريار در مجلس شوراي اسلامي با بيان اين كه براي تعيين تعرفه سنگ بايد درجه و نوع آن مشخص شود، تصريح كرد: سنگ‌ها درجه يك و دو، سنگ‌هاي تزئيني، گرانيت و سنگ‌هاي مختلف ديگري وجود دارد و بايد ديد چه سنگي در داخل مورد نياز است وچه سنگي از طريق توليد در داخل، بازار خوبي در خارج از كشور پيدا خواهد كرد.
وي تأكيد كرد: اگر بخواهيم براي همه انواع سنگ، تعرفه يكساني وضع كنيم، ممكن است برخي از اين سنگ‌ها در داخل مصرف نداشته باشند؛ ما در كميسيون اعلام كرديم كه سنگ آهن و سنگ‌هايي كه به صورت گندله يا به صورت كنستانتره در مي آيد، بايد دانه بندي و خلوص مناسب براي صادرات داشته باشد و خلوص آن دست كم 63 درصد شود.
گروسي در باره ساير انواع سنگ‌ها توضيح داد: براي مثال سنگ آهن عيار مناسبي ندارد و در داخل هم مصرفي ندارد، از اين رو بايد براي صادرات اين محصول برنامه‌ريزي و تعرفه مناسب براي آن را تنظيم كرد.
عضو كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: در بودجه نيز پيشنهاد داده‌ايم كه تعرفه‌ها بر حسب نياز به انواع سنگ‌ها در داخل تعيين شود.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید