• یکشنبه, 14 آذر , 1395

88742743 ,  88742741  تلفن سنگ آرتا

88739524  فکس سنگ آرتا

[email protected]  ایمیل سنگ آرتا

مجلس دنبال حذف عوارض صادرات سنگ های معدنی است

25 فروردين 1390
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: حذف مالیات و عوارض صادراتی سنگ های معدنی از اولویت های این كمیسیون در سال 90 است. ‘شهریار طاهرپور’ روز چهارشنبه افزایش تعرفه صادرات سنگ های معدنی را تكذیب كرد و افزود: حذف مالیات و عوارض های صادراتی سنگ های معدنی از جمله موضوعاتی است كه اعضای كمیسیون صنایع و معادن در بودجه 90 در حال پیگیری آن هستند.

نماینده تویسركان در مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای كمیسیون صنایع و معادن در نشست های متعددی افزایش تعرفه صادرات سنگ را مورد بررسی قرار دادند.
وی اضافه كرد: این كمیسیون پس از بررسی در بودجه سال 90 مصوب كرد كه هیچ گونه عوارضی خارج از موارد قانونی از معدنكاران دریافت نشود.
عضو كمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: بر اساس این ماده هیچگونه عوارضی مازاد بر موارد قانونی از فعالان در این عرصه دریافت نمی شود كه همین موضوع به طور حتم افزایش صادرات سنگ های معدنی را به همراه دارد.
طاهر پور افزود: وزارت صنایع متولی و مسوول تعیین تعرفه صادرات نبوده بلكه افزایش یا كاهش تعرفه صادرات در كمیسیون ماده یك (مربوط به قانون واردات و صادارت ) كه وزارت صنایع یكی از اعضای این كمیسیون است، مشخص می شود.
وی با ذكر اینكه هم اكنون 52 كانی معدنی در كشور استخراج می شود گفت: شرایط برای استخراج انواع مواد معدنی نظیر سنگ های تزیینی و دیگر سنگ ها مهیا بوده و این یك مزیت در بخش صنعت و معدن به شمار می رود.
نماینده تویسركان در خانه ملت همچنین با بیان اینكه دولت توجه خاصی به كشف معادن داشته بیان كرد: برداشت اكتشاف از موضوعات مهم معادن است كه این امر نیازمند نگاه عمیق به مساله اكتشاف است.
وی اضافه كرد: برنامه های خوبی در سال های گذشته برای اكتشاف معادن تدوین شده و اعتبارات مناسبی نیز در قوانین بودجه برای این موضوع در نظر گرفته شده است.
این نماینده مجلس استفاده از تكنولوژی مناسب برای بهره برداری از معادن و فراهم كردن زمینه سرمایه گذاری در این بخش را از جمله موانع پیش روی فعالان بخش معدن برشمرد.
طاهرپور همچنین مشكلات دردریافت تسهیلات بانكی را از عمده مسایل فعالان بخش معدن دانست و گفت: داشتن وثیقه یكی از شرایط گرفتن تسهیلات بانكی است در صورتی كه برای گرفتن وام برای یك معدن ارایه وثیقه امكان پذیر نیست.
وی اضافه كرد: مشكلات و موانع موجود پیش روی معدنكاران همواره در نشست های كمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی طرح و راهكارهای مناسب و عملیاتی برای رفع آنها ارایه می شود

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید