• یکشنبه, 14 آذر , 1395

88742743 ,  88742741  تلفن سنگ آرتا

88739524  فکس سنگ آرتا

[email protected]  ایمیل سنگ آرتا

محاسبه مکانیزه استخراج سنگ آذرشهر

تراورتن آذرشهر قرمز موجدار

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان شرقی اعلام کرد: طرح محاسبه دقیق میزان استخراج از معادن با استفاده از دستگاه لیزر اسکن برای نخستین بار در کشور در معادن سنگ آذرشهر آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان شرقی سید مرتضی نیرومند اسکوئی روز یکشنبه گفت: با توجه به اینکه حقوق دولتی اخذ شده از معادن بر اساس میزان استخراج تعیین می شود، به کارگیری این روش فرایند اخذ حقوق دولتی از معادن را دقیق تر می کند.
وی ادامه داد: طرح اسکن سه بعدی لیزری برای نخستین بار در کشور در معادن سنگ آذربایجان شرقی و با هزینه 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اجرا شد.
وی اظهار داشت: سالانه 800 هزار تن انواع سنگ تزئینی و ساختمانی از 120 معدن استان استخراج می شود که 50 درصد آن مربوط به معادن شهرستان آذرشهر است.
معاون امور معادن و صنایع معدنی اداره کل صنعت معدن و تجارت آذربایجان شرقی افزود : سنگ قرمز تراورتن در جهان تنها در آذرشهر تولید می شود و این امر ظرفیت منحصر به فردی را برای این شهرستان ایجاد کرده است.
وی اضافه کرد: دستگاه لیزر اسکن منطقه معدنی مورد نظر را 360 درجه به صورت افقی و 90 درجه به صورت عمودی اسکن و اطلاعات دقیقی را از میزان برداشت سنگ به رایانه ارسال می کند.
شهرستان آذرشهر با تولید سالانه 400 هزار تن انواع سنگ های ساختمانی در 40 معدن فعال، قطب تولید این محصول در کشور محسوب شده و کانی سازی سنگ قرمز تراورتن در جهان نیز تنها در معدن سردار آباد این شهرستان انجام می شود.
شهرستان آذرشهر با حدود 110 هزار نفر جمعیت در فاصله 50 کیلومتری جنوب تبریز مرکز آذربایجان شرقی واقع شده است.

1 مهر 94

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید