• جمعه, 19 آذر , 1395

88742743 ,  88742741  تلفن سنگ آرتا

88739524  فکس سنگ آرتا

[email protected]  ایمیل سنگ آرتا

نخستين جلسه ستاد صنعت سنگ كشور با محوريت اصفهان

29 فروردين 1390

رییس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان از آغاز به كار ستاد صنعت سنگ كشور با محوریت اصفهان با حضور معاون معدنی وزارت صنایع خبر داد و گفت: این ستاد با برنامه های خود وضعیت صنعت سنگ كشور را برای رسیدن به سند چشم انداز بیست ساله نظام ساماندهی خواهد كرد.

غلامحسین حسینی گفت: با توجه به پتانسیل بسیار مناسب 40 تا 50 درصدی استان اصفهان در بخش معادن سنگ و واحدهای تولیدی این صنعت در كشور، لازم بود این استان در تصمیم گیری ها و سیاست گذاری های سنگ كشور از جایگاه مناسبی برخوردار باشد.
غلامحسین حسینی با اشاره به شناخت و اشراف وزیر صنایع و معادن از صنعت سنگ استان اصفهان گفت: در روزهای پایانی سال گذشته وزیر صنایع و معادن در حكمی مهندس جعفری معاون معدنی این وزارتخانه را مأمور به تشكیل و فعال نمودن ستاد سنگ كشور در استان اصفهان با حضور تمام مدیران مرتبط و اثرگذار با این بخش نمود.
وی حضور مسئولین معدنی وزارت صنایع و معادن، برخی رؤسای سازمانهای صنایع و معادن استانهای مختلف، مسئولین بخش خصوصی فعال صنعت سنگ كشور به همراه متولیان انجمن های خصوصی و اثرگذار استان اصفهان را در این ستاد نوید بخش روزهای خوب برای صنعت سنگ كشور دانست.
رییس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان گفت: صنعت سنگ كشور نیازمند یك تحول اساسی است و با این توجه ویژه ای كه وزارت صنایع و معادن و مدیریت ارشد استان به این صنعت نموده اند امیدواریم به تدریج شاهد یك جهش قابل ملاحظه ای در صنعت سنگ استان و كشور باشیم.
وی ستاد سنگ كشور را محرك بسیار مناسبی جهت سیاستگذاری برای ایجاد اشتغال بیشتر، كاهش مصرف سوخت و افزایش بهروری انرژی در واحدهای تولیدی سنگ دانست.
وی مهمترین دغدغه صنعت سنگ استان را نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی فعال در این عرصه عنوان كرد و گفت: كمتر از 5 درصد واحدهای استان در این بخش نوسازی شده اند كه می بایست در این خصوص تلاش مضاعف تری به كار رود تا شاهد افزایش نوسازی و بهسازی واحدهای تولیدی در این بخش باشیم.
حسینی با اشاره به برخی مشكلات صنعت سنگ استان گفت: متأسفانه واحدهای تولیدی سنگ ضایعات بسیار بالایی دارند و در حوزه انرژی هم از بهروری مناسبی برخوردار نیستند و جای كار برای رسیدن به میزان متوسط جهانی در كاهش ضایعات و افزایش بهروری انرژی در این صنعت بسیار زیاد است.
رییس سازمان صنایع و معادن استان اصفهان یكی دیگر از برنامه های این ستاد را برنامه ریزی از مرحله اكتشاف در معادن تا مرحله بازاریابی و فروش محصولات دانست و گفت: می بایست از ذخایر عظیم و خدادادی در این عرصه به بهترین نحو ممكن استفاده شود و در بالاترین حد ارزش افزوده محصولات سنگ استان و كشور را در بازارهای جهانی به فروش رسانیم.

مطالب مشابه

دیدگاهتان را ثبت کنید